B0036RCXTK Vulcan Hart Heavy Duty 72" Gas Griddle
Vulcan Hart Heavy Duty 72" Gas Griddle
Vulcan Hart Heavy Duty 72" Gas Griddle is the best Vulcan Kitchen currently. Whenever you're hunting for top rated Vulcan Kitchen, we suggest this product will be the good choice.
Heavy Duty Gas Griddle, 162,000 BTU, 72" W x 24" D x 1" thick polished steel griddle plate, embedded mechanical snap action thermostat every 12", millivolt pilot safety, manual ignition, countertop, low profile, stainless steel front, sides, front top ledge, front grease trough, grease can, heavy gauge 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, CSA, NSF (COMMERCIAL FREIGHT: This item ships by commercial freight line to a commercial business address. 'Free Freight' is for standard freight services only.)
Natural Gas
Model #: MSA72
Material: Stainless steel
Color: Silver
3-1/2" grease gutter
you can buy, compare prices or see all the reviews about Vulcan Hart Heavy Duty 72" Gas Griddle the link below
Search Result :
Vulcan-Hart | KaTom Restaurant Supply, Inc.
Vulcan-Hart Griddles | FSW -
vulcan griddle | eBay - Electronics, Cars, Fashion ...
Newly Listed Vulcan Heavy Duty Modular Gas Range GHM Series w/ Thermostat Griddle Tops
Vulcan-Hart Restaurant Ranges | FSW -
Commercial Gas Griddles | Natural Gas Griddles and LP Gas ...
Star Mfg. 615MF Star-Max® Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 15"L, 27-3/4"D, 15-1/2"H, 1" steel griddle plate, manual controls every 12", heavy duty knobs ...
Wolf and Vulcan Char Broilers indoor BBQ Grills
Oven Spares - AS Catering Supplies
BSR Design & Supplies - Used Equipment
Find used restaurant equipment at BSR Design and Supplies
Used Restaurant Cooking Equipment For Sale
36 " professional gas ranges - TheFind - EVERY PRODUCT ...
Shop for Appliances at The Home Depot. The Frigidaire Professional 36 in. Stainless Steel Freestanding Gas Range lets you cook more at once with a 3.7 cu. ft ...
B0036RCXTK Vulcan Hart Heavy Duty 72" Gas Griddle Rating: 4.5 Diposkan Oleh: SeanFMickle