B0036ZPTXE Vulcan Hart Heavy Duty 60" Gas Griddle
Vulcan Hart Heavy Duty 60" Gas Griddle
Vulcan Hart Heavy Duty 60" Gas Griddle is the best selling Vulcan Kitchen presently. Whenever you're hunting for an original Vulcan Kitchen, then this Vulcan Kitchen is the real choice.
Heavy Duty Gas Griddle, 137,500 BTU, 60" W x 24" D x 3/4" thick composite plate with stainless steel cooking surface, solid state thermostat every 12", electronic spark ignition & pilot protection, wire knob guards, countertop, low profile, stainless steel front, sides, front top ledge, front grease trough, grease can, heavy gauge 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, CSA, NSF, ENERGY STAR (COMMERCIAL FREIGHT: This item ships by commercial freight line to a commercial business address. 'Free Freight' is for standard freight services only.)
Natural Gas
Model #: 60RRG
Material: Stainless steel
Color: Silver
4" adjustable legs
you can buy, compare prices or see all the reviews about Vulcan Hart Heavy Duty 60" Gas Griddle the link below
Search Result :
Vulcan-Hart | KaTom Restaurant Supply, Inc.
Vulcan-Hart ( V260-1 ) - 60" Gas Value Series Open Burner ...
Vulcan-Hart V260-1 60" Gas Value Series Open Burner/Griddle-Top Restaurant Range w/Ovens-(0)
Vulcan-Hart - V260-2 60” Gas Open Burner/Griddle-Broiler ...
Product Details. This 60” Gas Open Burner/Griddle-Broiler Top Restaurant Range (V260-2) from Vulcan-Hart is a superior unit with plenty of cooking and baking space ...
vulcan gas range | eBay - Electronics, Cars, Fashion ...
Newly Listed Vulcan Heavy Duty Modular Gas Range GHM Series w/ Thermostat Griddle Tops
Vulcan Hart parts, Vulcan Hart replacement parts, Vulcan ...
Wolf and Vulcan Economy Value Series Ranges
60" Range with Six 28,000 BTU/hr open top burners with lift-off heads; Two 35,000 BTU/hr Standard Ovens measure 26.25" W x 22" D x 14.5" H; Porcelain door liner and ...
Vulcan 60-SS-6B-24GB-N 60" Natural Gas Range w/6 Burners ...
Vulcan 60-SS-6B-24GB-N 60" Natural Gas Range w/6 Burners, 2 Ovens and a Griddle/Broiler
Commercial Gas Griddles | Natural Gas Griddles and LP Gas ...
Star Mfg. 615MF Star-Max® Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 15"L, 27-3/4"D, 15-1/2"H, 1" steel griddle plate, manual controls every 12", heavy duty knobs ...
Wolf and Vulcan Char Broilers indoor BBQ Grills
30" and 36" Commercial Gas Ranges by Burkett Restaurant ...
Vulcan-Hart V36, Value Series Restaurant Range, 36", gas, (6) 28,000 BTU burners with lift-off burner heads, standard oven base, s/s front, sides, backriser & lift ...
B0036ZPTXE Vulcan Hart Heavy Duty 60" Gas Griddle Rating: 4.5 Diposkan Oleh: SeanFMickle